Ból głowy, ucha i żuchwy przy wyrzynaniu się dwóch górnych ósemek

Witam, wyrzynają mi się dwie górne ósemki i prawa dolna. Często boli mnie głowa i ucho a żuchwa z prawej strony cały czas. CZasem mam szczękościsk ledwo otwieram buzię. dolna ósemka przebiła się przez dziąsło ale nie w całości a górne wyrastają tak jakby poza linią dziąseł(nie mam miejsca na ósemki) i nie przebiły się jeszcze. to normalne? wyrzynanie ósemek jest tak uciążliwe?

Witam.
Ósemki to zęby, które potrafią sprawić wiele kłopotów. Opisane przez Panią objawy należą do dość częstych. Czasami należy rozważyć ekstrakcje takich zębów, ale zawsze będzie to tym łatwiejszy zabieg, im bardziej wyrośnięty jest ząb.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

wiele zależy od ich ułożenia
proszę zrobić zdjęcie pantomograficzne i zgłosić się do stomatologa
oceni czy zęby mają szanse prawidłowo zmieścić się w łuku
czy bedzie konieczność ich usunięcia
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Bardzo często wyrzynanie zębów ósmych stwarza takie właśnie problemy. Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego w celu badania RTG. Po przeprowadzonej diagnostyce lekarz na pewno zaradzi na obecny stan miejscowy - czasami konieczna jest ekstrakcja zębów mądrości.