Okresowe bóle ósemek

Witam, Mój problem dotyczy ósemek. Mianowicie od dwóch dni obie ósemki na górze bolą mnie okresowo oraz w różnym stopniu. Objawy charakteryzują się pulsującymi bólami w okolicy dziąseł ósemek. Ponadto występują także dolegliwości ze strony szczęki. Chciałbym dowiedzieć się czym to może być spowodowane i co powinienem zrobić żeby uśmierzyć ból. Dodatkowo jestem narażony na silny stres, nie wiem czy wpływa to na zęby ale uznałem, że ta informacja może mieć znaczenie. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Najlepiej udać się na konsultację do stomatologa - nie powinniśmy lekceważyć bolących zębów, ponieważ nawet lekki stan zapalny jeśli jest zaniedbany może zamienić się w stan ropny.
Co do przyczyny bólów, może to być stan zapalny dziąseł spowodowany nieodpowiednią higieną, może to być również wynik zniszczenia próchnicowego ósemek. Silny stres może również powodować silniejsze zaciskanie zębów, co może powodować przeciążenia ósemek - bardzo słusznie Pan podał tę informację.
Ósemki na wizycie powinno się skontrolować radiologicznie.

Wszystko wskazuje na to,że wyrzynają się Panu 8. Proszę zrobić rtg panoramiczne i skonsultować się z lekarzem stomatologiem w celu dokładnej oceny i perspektyw rosnących 8 - semek.Proszę się nie obawiać - lekarz niczego nie zrobi bez Pana zgody.