Dlaczego odczuwam ból zęba po leczeniu?

Dzień dobry, tydzień temu miałem zakładane plomby na górnej piątce i szóstce, podczas gryzienia odczuwam ból szczęki tak jakby nacisk, plomba była korygowana. Też mam problem w obrębie tych zębów zatrzymaną ósemką czy to może powodować ten ucisk podczas gryzienia? Stomatolog sprawdzał zęby opukując i nie wykazują bolesności, a jak coś jem to po czasie czuję ucisk w kości pod okiem zęby nie są nadwrażliwe na ciepło czy zimno. Proszę o pomoc co mógłbym zrobić aby rozwiązać ten problem? Dodam że kilkukrotnie Byłem u dentysty i zostały kilkakrotnie sprawdzone te zęby.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jedną z możliwości jest niewłaściwe dopasowanie plomby, co może powodować nierównomierny nacisk na zęby podczas gryzienia. Pomimo tego, że plomba została już kilkukrotnie korygowana, może warto rozważyć ponowne skonsultowanie się ze stomatologiem i omówienie tego problemu. Lekarz będzie w stanie ocenić dopasowanie plomby i ewentualnie dostosować ją lub zastosować inną metodę leczenia, jeśli jest to konieczne.

Drugim czynnikiem, który może wpływać na ból i uczucie ucisku, jest zatrzymana ósemka. Jest to ząb, który nie ma wystarczająco miejsca na wyrznięcie się i utknął w szczęce. Takie zęby mogą powodować ból i dyskomfort, a także mogą prowadzić do innych problemów stomatologicznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-warto-usunac-osemki-jak-bezbolesnie-pozbyc-sie-niepotrzebnych-zebow-madrosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jeśli odczuwasz ból szczęki podczas gryzienia po założeniu plomb na górnej piątce i szóstce, może to być związane z kilkoma czynnikami.

Zatrzymana ósemka: Jeśli masz zatrzymaną ósemkę w pobliżu plombowanych zębów, może to wpływać na układ szczęki i gryzienie. Zatrzymana ósemka może powodować nacisk i dyskomfort w okolicy.

Nieprawidłowe ułożenie plomb: Jeśli plomby na górnej piątce i szóstce są nieprawidłowo ułożone lub niewłaściwie dopasowane do zgryzu, może to powodować nacisk i ból podczas gryzienia. W takim przypadku konieczne może być skonsultowanie się z lekarzem stomatologiem w celu oceny i poprawy ułożenia plomb.

Problemy z zgryzem: Nieprawidłowy zgryz lub nierówności w zgryzie mogą powodować nacisk i dyskomfort podczas gryzienia. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który może ocenić zgryz i zalecić ewentualne korekty.

W celu rozwiązania problemu bólu i nacisku podczas gryzienia, ważne jest kontynuowanie współpracy z lekarzem stomatologiem. Możliwe, że konieczne będą dalsze korekty plomb, dostosowanie zgryzu lub inne środki terapeutyczne. Lekarz stomatolog będzie w stanie ocenić Twoją sytuację indywidualnie i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Usuwanie ósemek Białystok