Czy to normalne po zabiegu higienizacji?

3 dni temu miałam wykonywane czyszczenie zębów z kamienia i piaskowanie. Na górnych 1-kach mam próchnicę. Plomba była połączona na obydwu jedynkach. Higienistka przejechała szparę między 1kami paskiem dentystycznym. Od tamtej pory mam uczucie rozpierania w obydwu jedynkach. Boli mnie również głowa. Dodatkowo czuje dyskomfort i ostra krawędź na 1kach. Czy to normalne po zabiegu higienizacji? Czy możliwe że higienistka naruszyła mi plombę?
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Nadwrażliwość po zabiegu: Po intensywnym czyszczeniu zębów, zwłaszcza jeśli występował kamień nazębny, zęby mogą być tymczasowo wrażliwe. Uczucie rozpierania i dyskomfortu może występować po takim zabiegu. Zazwyczaj te objawy powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. Jednak, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem.

Uszkodzenie plomby: Istnieje możliwość, że podczas czyszczenia higienistka przypadkowo naruszyła połączenie plomby na jedynkach. To może powodować ból i dyskomfort. Lekarz stomatolog będzie w stanie ocenić stan plomby i zdecydować, czy wymaga ona naprawy.

Nadmierny nacisk: Jeśli higienistka użyła nadmiernego nacisku lub nieprawidłowej techniki podczas czyszczenia, może to powodować dyskomfort i ból w zębach. W takim przypadku warto zgłosić swoje dolegliwości lekarzowi stomatologowi, który może zbadać zęby i ocenić, czy wystąpiły jakieś uszkodzenia.

Wizyta u lekarza stomatologa pomoże ocenić dokładnie przyczynę objawów i podjąć odpowiednie działania w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu. Pamiętaj, że tylko lekarz stomatolog będzie w stanie przeprowadzić dokładne badanie i zdiagnozować Twoją sytuację.

Dobry endodonta Białystok