Czy mogę usunąć zęby po założeniu aparatu?

Dzień dobry. Chcę założyć aparat ortodontyczny ale muszę usunąć ósemki bo krzywią mi one zęby. Są one niewyrośnięte. Zastanawiam się czy mogę je usunąć po założeniu aparatu? Albo po jego ściągnięciu? Czy jest to jakiś problem dla chirurga albo dla mnie? Nie ukrywam, że goni mnie czas i dlatego rozważam takie opcje.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Pani - dla doświadczonego stomatologa - nie będzie to problemem. Jak również dla Pana.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków

W tej sytuacji najrozsądniej nie czekać i już teraz najpierw usunąć ósemki i dopiero po wygojeniu się ran, zdecydować się na założenie aparatu. Zęby mądrości mogą powodować przemieszczanie się zębów, napieranie, stłoczenia, dlatego nielogicznie byłoby odwrócić tę kolejność zabiegów. Podczas wizyty stomatolog wykona diagnostykę RTG, która zobrazuje ułożenie ósemek i odpowiednio zaplanuje ekstrakcję. Zabieg usuwania ósemek jest rutynową procedurą i nie jest żadnym problemem dla doświadczonego stomatologa. Dla Pana to również nie problem, zaś ulga pozbyć się problematycznego zęba;) Terapię ortodontyczną najlepiej rozpocząć na „zdrowym” zgryzie, gdzie wszystkie ubytki są wyleczone, a zęby kwalifikujące się do usunięcia – usunięte.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl