Czy ząb stłoczy pozostałe zęby?

Dzień dobry. Od roku noszę aparat ortodontyczny. Jakiś czas temu wyrosła mi górna ósemka . Jest całkowicie wyrżnięta ale krzywo rośnie. Czy jest możliwości że po zdjęciu aparatu może ona stłoczyć pozostałe zęby ? Niby mój Ortodonta nie widzi konieczności usuwania tej ósemki natomiast inny stomatolog tak. Nie wiem co zrobić w tej sytuacji. Pozdrawiam

Jeśli ustawienie tej ósemki nie utrudnia higieny i nie ma w niej próchnicy to można ją zostawić. Wyrżnięte ósemki nie przesuwają zębów. Wyżynające się ósemki górne jeśli nie ma miejsca najczęściej przechylają się do tyłu i do policzka gdyż jest tam mniej gęsta kość. Dolne ósemki natomiast pochylają się ku przodowi, gdyż za nimi jest zbita kość i powodują pochylenie zębów trzonowych do przodu i przesunięcia( wykrzywienia) zębów jednokorzeniowych (od 5-1).