Skaling i piaskowanie zębów 10 dni przed założeniem aparatu stałego

Drodzy Panstwo, zakladam za 2 tygodnie aparat staly samoligaturujacy kosmetyczny. W przyszlym tygodniu bede miala scaling oraz piaskowanie, po tych zabiegach czesto stomatolog lakierowal mi zeby. Czy na 10 dni przed zalozeniem aparatu zeby moga byc polakierowane? dziekuje!

Jeśli nie jest to specjalny lakier z zawartością selenu a standardowy fluorowy - proponuję zrezygnować z tego elementu. Nie będzie problemów z klejeniem zamków. Pozdrawiam

Zawsze po zabiegach skalingu i piaskowania należy zabezpieczyć szkliwo lakierem fluorkowym, ponieważ sam zabieg powoduje mikrouszkodzenia szkliwa i lakier taki zabezpiecza te miejsca. Natomiast po 10 dniach nie będzie po nim śladu. Z przyklejeniem zamków też nie powinno być problemu, szczególnie że miejsce gdzie będzie klejony zamek wytrawia się w celu lepszej adhezji do szkliwa.