Jakie jest postępowanie w przypadku ułamania zęba leczonego kanałowo?

Dzień dobry, dzisiaj, podczas posiłku, odpadł mi kawałek zęba, który jest w trakcie leczenia kanałowego. Dokładnie - kawałek miał dwa milimetry szerokości, ząb ułamał się pionowo. Na wizycie w piątek miałam mieć zakończone leczenie. Czy to oznacza, że ząb będzie musiał zostać usunięty? Jest to górna czwórka, dlatego zależałoby mi na jej uratowaniu. Dodam, że w trakcie leczenia ząb nie sprawił żadnych problemów.

Witam

Leczenie kanalowe bedzie kontynuowane w zaleznosci od zlamnia i przebiegu części korony zęba. W takiej sytuacji lekarz dentysta wykonana diagnostyke i oceni czy ząb jest do uratowania. Jesli tak, prawdopodobnie bedzie wymagał odbudowy protetycznej.

Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok