Leczenie kanałowe zęba a nasilenie bólu zęba

Witam ;) Wczoraj po południu miałem leczoną jedynkę kanałowo pod mikroskopem. Przed leczeniem kanałowym ząb mnie wcale nie bolał ale dentysta stwierdził że próchnica jest już zbyt rozwinięta i kanałowe leczenie jest konieczne. Kiedy znieczulenie po zabiegu przestało działać zacząłem odczuwać momentami dość silny ból. Dzisiaj ząb ciągle mnie boli, ratują mnie w miare leki przeciwbólowe. Szczególnie przy nagryzaniu ból się nasila. Czy po leczeniu kanałowym to normalne i ząb może boleć?

Dzień dobry,
ponieważ leczenie kanałowe jest leczeniem inwazyjnym, polega na usunięciu nerwu i naczyń krwionośnych z korzeni zęba czyli ich amputacji w okolicy czubka korzenia, taki ząb potrzebuje czasu, żeby się wygoić. Dlatego ma prawo boleć przez kilka dni po leczeniu, głównie właśnie na nagryzanie czyli nacisk. Proszę uzbroić się w cierpliwość, wkrótce ból przejdzie. Gdyby naprawdę nie polepszyło, trzeba będzie ponowić leczenie.

Witam serdecznie,
Ząb po leczeniu kanałowym, jeśli zapalenie zęba było już w zaawansowanym stanie, ma prawo boleć przez kilka dni po zabiegu. Pamiętajmy, że nasz lekarz najlepiej zna naszą sytuację, dlatego w pierwszej kolejności w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się z nim skontaktować w kwestii tego co nam dolega po zabiegu. Gdyby ból jednak przez kilka dni nie ustąpił, konieczne może być ponowne leczenie kanałowe.