Co jest powodem tkliwości zęba u osoby po założeniu koronki porcelanowej?

Dwa dni po założeniu koron porcelanowych na cyrkonie rozbolał mnie ząb (siódemka) , który i wcześniej podczas przygotowywania pod koronę był bardzo tkliwy. Ząb jest żywy, dentysta kilkakrotnie pytany czy nie trzeba go przeleczyć kanałowo przed założeniem korony mówił, że nie ma takiej potrzeby. Rozsadza mi staw skroniowo - żuchwowy, na tym zębie opiera się most porcelanowy. Za 4 dni wyjeżdżam na miesiąc zagranicę. Co mam robić?

Jeżeli jest problem ze stawem to prawdopodobnie most (korona) jest niedopasowany w zgryzie. To spowodowało przeciążenie miejscowe i tkliwość zęba. Konieczna diagnostyka w gabinecie oraz wykonanie TK aby ocenić tkanki korzenia i kości w 3D.