Zgrubienie na dziąśle przy założonej koronie

Dzień dobry. 1,5 roku temu miałam zakładaną porcelanową koronę na ząb, który ułamał się tuż przy dziąśle.Ząb ten był leczony kanałowo ok. 5 lat przed założeniem korony. W chwili obecnej na dziąśle zaraz przy koronie powstało zgrubienie.Zrobiłam prześwietlenie.Zacieniona jest część dziąsła w górnej części zęba. Czy będę musiała usuną koronę by wyleczyć ten ząb?Czy jest jakaś inna metoda by nie usuwać korony?

Niestety bez zdjęcia RTG oraz badania wewnątrzustnego nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, najlepiej u lekarza, który wykonywał obecną koronę.

Witam serdecznie,
Jeśli zacienienie jest w okolicy brzegu dziąsła, to wskazywać to może na jakiś stan zapalny, być może nieszczelność korony. Jeśli zacienienie jest w okolicy wierzchołka korzenia, to trzeba będzie zęba przeleczyć kanałowo. Jest możliwe leczenie kanałowe przez koronę jeśli nie chcemy zdejmować obecnej.
Na pewno trzeba jak najszybciej udać się do stomatologa, najlepiej tego, który wykonywał koronę.