Zakładanie koron porcelanowych u 50-letniej osoby

Witam Pana Doktora. Chciałam prosić o podpowiedz w temacie założenia koron porcelanowych i bólu zęba, który nasila się po dwóch tyg.od założenia korony. Dziąsło w tym miejscu jest zaczerwienione, ból występuje rownież w nocy. Sam ząb w dotyku nie boli, jestem zmuszona brać tbl.pbolowe. I moje pytanie czy mam w ramach reklamacji zgłosić się do lekarza, który pilowal mi ząb i założył koronę? (Robione miałam wszystkie zeby, gore i dół, poniosłam duże koszty finansowe)Dziękuje za odpowiedz. Kasia

Witam, Pani Kasiu na pewno powinna Pani wrócić do tego gabinetu i powiedzieć o problemie, który powstał. Myślę, że razem z lekarzem, który wykonał dla Pani korony, dojdzie Pani do kompromisu. Trzeba tylko tam pójść. Prawdopodobnie rozwija się zapalenie miazgi i ząb trzeba będzie przeleczyć kanałowo. Można leczyć przez koronę, nie trzeba jej zdejmować, a w ramach rekompensaty nie będzie Pani płacić za to leczenie. Pozdrawiam Panią serdecznie.