Bolesność zęba po plombowaniu u 22-latki

W listopadzie miałam plombowany ząb. Plomba była chyba źle założona, bo bolało mnie przy gryzieniu twardych rzeczy. Byłam na rtg zęba - nie było na nim widać niczego niepokojącego. Dentystka na wizycie jakieś dwa tyg temu założyła mi nową plombę, tym razem z jeszcze jakimś podkładem. Mój problem bólowy znacznie się zmniejszył, ale niestety czasem jeszcze odczuwam ból. O co chodzi? Plomba nie jest za wysoko, bo była sprawdzana kalką. Czy mogę to tak zostawić, nic nie będzie działo się z zębem?

Witam!
Tzw.bolesność pozabiegowa zdarza się czasem,jeśli np.ubytek był głęboki i nie został zabezpieczony podkładem. Problem,jak Pani pisze, został rozwiązany więc objawy bólowe powinny zanikać... Mimo wszystko proszę ząb obserwować i w razie czego konsultować się z dentystą!
Pozdrawiam.