Ból w miejscu znieczulenia zęba

Zgłosiłem się do dentysty na kontrolę, przy okazji scalingu lekarz znalazł jedną plombę, jak się potem okazało, nie była to próchnica, ale odpadł kawałek wypełnienia starego. Lekarz zrobił znieczulenie, zaplombował i ząb mnie teraz okazjonalnie pobolewa przy nadgryzaniu, rzadko i mało, ale czuję to miejsce - dokładnie tam, gdzie było robione znieczulenie. jak długo może się utrzymywać reakcja nadwrażliwości po zastrzyku, co lekarz może zrobić w takim wypadku, zaznaczam, że nie jest to wina zęba.

Witam, musi Pan dokładniej precyzować swoje pytania, ponieważ raz pisze Pan, że pobolewa ząb przy nagryzaniu a raz , że boli miejsce po ukłuciu. Są to dwie różne sprawy.Leczony ząb, który pobolewa przy nagryzaniu bezpośrednio po leczeniu ma prawdopodobnie za wysokie wypełnienie, które trzeba skorygować, natomiast miejsce po ukłuciu w zasadzie nie powinno boleć, chyba ,że podczas znieczulania doszło np. do zranienia kości wtedy proces gojenia nieco wydłuża się. Radziłabym zgłosić się do lekarza i skonsultować problem. Pozdrawiam