Dlaczego ząb staje się czarny?

Witam, dzisiaj byłam u stomatologa, stwierdził że należy wykonać leczenie kanałowe 6 zeba. Wyczyścil kanały i założył opatrunek, mam przyjść za tydzień. Jednak powiedział że jeżeli będę odczuwać ból mam wyciągnąć sobie sama opatrunek podważając go. Wróciłam do domu, ból nieziemsko ogromny wieczorem A ząb robi się czarny, weekend dentysta nie pracuje. Co robić?

Zatruwanie zęba i "opatrunki" to są stare metody leczenia i nie powinny być już używane. Przez takie postępowanie zęby zmieniają kolor i pojawiają się bardzo silne dolegliwości bólowe. Leczenie kanałowe powinno odbyć się na jednej wizycie pod mikroskopem, tylko takie postępowanie daje szansę na uratowanie zęba na długie lata.