Przeciwwskazania do wypełniania ust kwasem hialuronowym

Witam, zastanawiam sie do kogo skierowac swoje pytanie, ale chyba do lek. med. est. tzn. zastanawiam sie czy nie wypełnic ust kwasem hialuronowym. Podobaja mi sie takie pełne usta, a niestety matka natura nie podarowała mi takich. Czy są jakieś przeciwwskazania? Czy po zabiegu zostanie mi jakiś ślad albo nienaturalny wygląd? Mam 25 lat.
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Kwas hialuronowy nie ma wielu przeciwskazań. Do najważniejszych należą:
- choroby autoimmunologiczne
- dermatozy skórne
- opryszczka (musi być wyleczona a przy skłonności do niej przed zabiegiem stosuje się Heviran)
- w przypadku wypełnienia ust powinnyśmy też mieć wyleczone infekcje uzębienia.
Perfekcyjnie, precyzyjnie i z artyzmem wypełnione usta potrafią całkowicie zmienić rysy twarzy i nadać jej kobiecości, zmysłowości...bez efektu sztuczności!
Pozdrawiam
lek.med Klaudia Zwiorek-Czech

Przeciwwskazaniem do zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym ust jest opryszczka, jeśli się ją wyleczy, wtedy można zabieg wykonać, lub przerwanie ciągłości naskórka.
Bezpośrednio po zabiegu usta mają delikatny obrzęk, który po 1-2 dniach ustępuje.To jaki wygląd chce mieć Pani ust po zabiegu, należy przed przystąpieniem do zabiegu ustalić z lekarzem wykonującym zabieg.

Wąskie usta należą do tzw trudnych ust. Oznacza to, że nie osiągniemy oczekiwanego efektu pięknych ust po pierwszym podaniu kwasu hialuronowego. Zabieg należy podzielić na etapy i spotykać się co kilka miesięcy aby uzupełniać objętość. Ważna jest technika podania wypełniacza i jego gęstość ( to zależy od lekarza wykonującego zabieg). Jest wiele przeciwwskazań zdrowotnych od ostrych stanów zapalnych z gorączką do poważnych chorób przewlekłych - do omówienia z lekarzem przed zabiegiem. Najlepszym pacjentem medycyny estetycznej jest pacjent zdrowy,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel