Powiększanie ust a stosowanie kuracji Izotekiem

Jestem aktualnie w trakcie kuracji antytrądzikowej izotekem (biorę ok.7 miesięcy w dawce 40 mg). Czy w trakcie kuracji można skorzystać z wypełniaczy tj powiększyć sobie usta? I jeszcze drugie pytanie: moja pani DR u której wcześniej robiłam już ten zabieg jest obecnie w ciąży, czy jest bezpieczne to dla niej? Bo wiem że izotretynoina jest silnie teratogenna, a w trakie zabiegu często bardzo krwawiłam i jakby trochę mojej krwi dostało się do jej krwi w trakcie zabiegu?

O tym czy można zrobić zabieg decyduje lekarz po ocenie stanu pacjenta. Ale generalnie przyjmowanie izotretynoiny nie jest przeciwwskazaniem.
O bezpieczeństwo lekarza nie musi się Pani martwić. Ryzyko jest tak małe, że praktycznie nie istnieje.
Pozdrawiam

Zabieg mozna wykonac trzeba jednak wziąć pod uwagę, że efekt po zabiegu może się utrzymywac krócej, ze względu na spadek nawilżenia oragnizmu przy kuracji izotretinoiną. Trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody. Z doświadczenia wiem,że u pacjentów podających się zabiegom z zastosowaniem kwasu hialuronowego, będącyh w trakcie kuracji ISO, efekty wypełnienie utrzymują sie króce.j