Stosowanie Izoteku a ciąża

czy w trakcie kuracji lekiem IZOTEK jest szansa, ze mloda kobieta (18 lat) zajdzie w ciążę?

Dzień dobry,

Ciąża w czasie kuracji Izotekiem jest przeciwwskazana! Jest to lek stosowany w leczeniu ciężkich postaci trądziku a nie metoda antykoncepcji! Izotek jest lekiem teratogennym i może powodować uszkodzenie płodu.

Pozdrawiam serdecznie.

Aby wdrożyć leczenie izotretynoiną kobieta musi być na doustnej antykoncepcji. Wcześniej sprawdza się testem ciążowym, czy kobieta nie jest w ciąży. Jak wspomniano wyżej sam lek zwiększa znacznie możliwość uszkodzenia płodu, jeżeli kobieta byłaby w ciąży.