Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to za uczulenie? Swędzi mnie całe ciało

Witam. Od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra tak potwornie, że nie mogę sie powstrzymać od drapania. Potem wygląda to tak jak bąbel po ukąszeniu komara, wielkie czerwone plamy lekko wypukłe i pręgi, które również wyglądają na lekko opuchnięte. Po jakimś czasie wszystko znika, ale pojawia się z powrotem. I tak w kółko. W internecie znalazłam podobne objawy u osób, które twierdzą, że to alergia, uczulenie na tle nerwowym. Troszkę to dla mnie śmieszne - być uczulonym przez nerwy, a może? Wyeliminowałam już rzeczy, które mogłyby mnie uczulić i nie wiem z czego to. Na wizytę do dermatologa trochę się czeka, a mnie to swędzi. Nie pomaga wapno, C*** ani Z***, które mam w domu. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam,

Opisane objawy mogą sugerować alergię. W tej sytuacji bardzo ważna jest eliminacja alergenu. Jesli zmiany pojawiaja się od pewnego czasu, może być to składnik nowego proszku do prania, płynu do płukania, czy nowej odzieży. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie wprowadzono coś nowego do diety bądź nową odzież, pościel, detergenty, etc.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy