Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam alergię na pestki dyni, orzechy laskowe, kiwi i arbuza - jaki składnik mnie uczula?

Witam. Mam alergię na pestki dyni, orzechy laskowe, kiwi i arbuza (ostatnio dołączył do kolekcji). Czego mam się wystrzegać? Chodzi mi o coś, co zawarte jest w tych owocach. Co je łączy? Nigdy nie miałam robionych żadnych testów w tym kierunku, ale stwierdzono u mnie atopowe zapalenie skóry, manifestujące się wysypką, bardzo swędzącą. Mam też uczulenie na słońce. Co dziwne, jak zjem arbuza, pestki z dyni, to dostaję uczulenia na przegubie lewej dłoni i wygląda to jak po jakimś ciężkim oparzeniu. Potem skóra schodzi jak po długotrwałej sterydoterapii (widziałam coś takiego u chorego długotrwale przyjmującego leki sterydowe doustnie). Po orzechach laskowych i kiwi puchnie mi najpierw podniebienie miękkie, a potem gardło. Jeszcze nie doszło do większych objawów, ale już zaczynam się obawiać do czego może jeszcze dojść. A jakby tego było mało, to nie mogę brać leków odczulających typu Z*** albo C*** czy A***, bo mam WPW i serce mi wariuje tak, że chce wyskoczyć z klatki piersiowej. Zostają mi chyba tylko sterydy w razie konieczności.
ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam,

Z opisu wynika, że ma Pani dużą skłonność do atopii, a co za tym idzie alergii. Niestety na wiele alergenów. Stąd musi Pani bardzo uważać na różne składniki diety, ale również alergeny w otoczeniu - składniki odzieży, detergenty, zwierzęta, czy alergeny wziewne. W przypadku zauważenia najmniejszej reakcji na któryś z nich wskazana jest jego eliminacja z otoczenia.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy