Wynik testów alergicznych a dozwolone produkty w diecie

Pytanie alergologa. Testy ukazały uczulenie na marchew (kontrola 6, wynik 9) i lżejsze seler, pomarańcza, orzech włoski, , laskowy, roztocze, bylica, cztery zboża, kota. Czy pietruszkę i buraczka mogę jeść? Czy nasiona dyni i słonecznika również? A zioła? Na co ogólnie uważać?

Przede wszystkim należy wyeliminować te produkty i przetwory spożywcze, które mogą zawierać alergeny. Uważać należy na zioła w torebkach, gdyż w czasie produkcji na terenach produkcji może nastąpić skażenie ziół orzechem oraz selerem. Najlepiej wykorzystywać zioła takie w doniczkach.

Napisała Pani również, że ma alergię na 4 zboża, jakie? gdyż od tego zależy w dużej mierze eliminacja produktów spożywczych.