Spożywanie migdałów, orzechów i pestek dyni podczas karmienia piersią

czy karmiac piersia(moj syn ma miesiac) moge jesc migdaly, orzechy nerkowca, laskowe, pestki dyni itp?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Orzechy uznawane są za silne alergeny i teoretycznie poprzez karmienie piersią, może dojść do wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka. Dlatego też proszę wprowadzać w/w składniki pokarmowe pojedynczo do swojej diety i obserwować reakcję dziecka - jeśli jej Pani nie zaobserwuje, może Pani śmiało jeść w/w.