Czy można podawać pestki dyni 15-miesięcznemu dziecku?

witam mam pytanie ,czy mozna podawac pestki dyni 15-miesiecznemu dziecku?i w jakich dawkach dziennie?dziekuje

Witam serdecznie,
Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań do podawania dziecku pestek dyni. Najlepiej podawać je jednak zmielone (zmiażdżone) jako dodatek np. do zupy. Takie pesteczki też można podawać, ale początkowo proszę podawać po parę sztuk, a nie np. całą garść.
Pozdrawiam

Witam Panią,

Uważam, że może Pani podawać pestki dyni dziecku ale najlepiej w formie rozdrobnionej jako dodatek do posiłku. Proszę zacząć wprowadzać je stopniowo. Na początku zalecam dosłownie kilka sztuk a z czasem można zwiększyć ilości.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk