Wprowadzanie urozmaiconych owoców do diety 14-miesięcznego dziecka z alergią

Jakie owoce podawac 14 miesiecznemu dziecku w okresie zimy? Dodam, ze syn jest alergikiem wiec nie wprowadzam narazie cytrusow I truskawek. Podaje mu banany, jablka gruszki I winogrona, ale wydaje mi sie, ze to zbyt monotonne I nieurozmaicone.

Dzień dobry,

Synek już może jeść większość owoców, ale po "przetestowaniu" czy nie występuje alergia.
Może Pani wprowadzić maliny, jagody - do kupienia mrożone.
Można spróbować podać brzoskwinie, ananas, a także ostrożne z kwi i mandarynką.
Z godnie z zasadą jeden nowy owoc na tydzień w małej ilości.

Czy podaje Pani dziecku olej lniany? Dobrze jest alergikom podawać 1-2 łyżki oleju lnianego w ciągu dna - do zupy, ziemniaków. Oczywiście w postaci surowej.
Olej lniany zmniejsza objawy alergii i zwiększa odporność.