Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mai tai - wiązanie chusty na plecach

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie chusty mai tai.

Jeżeli dziecko nie ma alergii to jak najbardziej raz na jakiś czas można mu podawać orzechy, nie tylko nerkowce. Są one źródłem witamin, minerałów i zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych

0

Witam serdecznie,

Orzechy nerkowca oraz wszystkie inne, podobnie jak ziarna słonecznika, dyni są bardzo zdrową i polecaną przekąską pod warunkiem że dziecko nie ma alergii a orzechy należą do produktów dość silnie alergennych. Orzechy nerkowca dostarczają organizmowi zdrowe tłuszcze, białko, błonnik, magnez, fosfor, żelazo, cynk Już jedna garść orzechów nerkowca dostarcza nam niezbędnych witamin, z witaminą A, E i PP na czele. Orzechy mają również pozytywny wpływ na pracę mózgu co jest bardzo ważne w przypadku 7-latka

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam. Jeżeli dziecko niema alergii na nie to jak najbardziej można je podawać.Są one bowiem źródłem witamin, zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych,minerałów.

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witam,
jeżeli dziecko nie będzie ich jadło w nadmiarze to znakomita przekąska. Są źródłem tłuszczów roślinnych, zawierających kwasy omega. Garstka dziennie jako źródło tłuszczu jest zalecana.
Pozdrawiam

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0

Witam serdecznie,
Orzechy nerkowca, jak również inne rodzaje orzechów, a także pestki dyni, słonecznika, migdały czy sezam są bardzo zdrowymi przekąskami zawierającymi przede wszystkim szereg mikro i makroelementów, a także zdrowe NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). Są zatem bardzo polecane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest oczywiście jedno przeciwwskazanie - alergia pokarmowa i tu pojawia się duży problem, gdyż tak cenne produkty muszą być odstawione, gdyż mogą powodować przeróżne dolegliwości od zwykłej wysypki, kichania, nawet po problemy z oddychaniem i wstrząs anafilaktyczny. Jeśli wprowadzamy jakikolwiek produkt u dziecka to powinien być on podawany w minimalnej dawce, a z czasem gdy nie widać alergii zwiększać jego ilość.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Ledwoń

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy