Czy od nasion słonecznika się tyje?

Słonecznik. Mam problem z jedzeniem wieczorem, i dlatego jem wieczorem słonecznik. To w tedy mnie aż tak nie ciągnie do jedzenia. Czy od słonecznika się tyje. I czay słonecznik jest dobrym wyjściem na wieczorny głód. Tego słonecznika Lubie zjeść no nie aż tak dużo, no ale też nie mało

Witam. Niestety nasiona słonecznika, pomimo iż są cennym źródłem witamin i kwasów tłuszczowych są dość kaloryczne. Odradzam przyjmowanie ich większej ilości na noc.

Witam Panią,

Niestety nasiona słonecznika są bardzo kaloryczne, zawierają spore ilości tłuszczu co prawda są to głownie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe nie mniej jednak nie zalecam jedzeni słonecznika pod koniec dnia. wpłynie to na Pani wagę.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk