Dlaczego tyję mimo diety?

Od ponad dwóch miesięcy jestem na diecie na której zjadłam średnio 700 kcal. Przed dietą pochłaniałam ogromne ilości słodyczy które prawie całkowicie wyeliminowałam z diety. Mam 22 lata. Waga przed dietą 52 kg przy 164 cm wzrostu. Gdy waga pokazała 53 kg to stwierdziłam że dieta. No i prazie 3 miesiące mija a ja ważę ciągle ponad 53 kg. Zdarza się że waga pokaże 54 kg. Dlaczego tyje? Dieta to ubogie śniadanie np wasa z serkiem (około 140 kcal) a wtedy obiad. Gdy nie jem obiadu to pozwalam sobie np na płatki żytnie, orkiszowe rano. Trzymam się 700 kcal i tyje. Aktywność fizyczna to codzienne życie. Bez sportu. Ale mam aplikacje która pokazuje mi że każdego dnia osiągamy 60 minut aktywności. Liczy kroki. Proszę o porady

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 19,33 co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani już chudnąć!! Nie może Pani też zjadać 700kcal dziennie. To nie jest dieta a głodówka. W taki sposób zrobi Pani więcej złego niż dobrego a do tego zaraz odbije się to na zdrowiu. W ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668