Czy biorąc te leki nigdy nie schudnę?

Choruje na zaburzenie schizoafektywne. Przyjmuje aktualnie 300mg solianu, 25mg kertelu, 500 depakine. Wczesniej przyjmowalem 400mg solaniu, 800 depkakine. Chce przyjmowac 200mg solianu, 25mg kertelu, 500depakine. Od pol roku chodze na spacery prawie codziennie po 1h, jem 3 posilki dziennie, na sniadanie jajecznice, obiad, kolacja chrupkie pieczywo, badz saltka z pomidorow. Myslalem ze jak zaczne troche zmieniac diete, plus dorzuce spacery to choc troche schudne, ale waga stoi w miejscu. Mam 185 i waze 132kg. Zanim zaczalem sie leczyc wazylem 95kg, a nigdy nie bylem za zadnej diecie, teraz pomimo ze staram sie zdrowiej odzywiac i wlaczajac troche ruchu waga stoi w miejscu. Mam juz dosyc? Czy naprawde biorac te leki juz nigdy nie schudne?

Dzień dobry

jeżeli do leków dołączy Pan zdrową dietę a nie głodówkę to ma Pan ogromne szanse na schudnięcie.

Oczywiście leki mogą nieco zwolnic metabolizm i zatrzymać wodę w organizmie ale odżywiając się właściwe kilogramy będą spadać.

W tym momencie Pana dieta z pewnością nie jest pełnowartościowa. Mając 132 kg wagi powinien Pan jeść o wiele więcej niż 3 posiłki dziennie, w tym na obiad i kolacje chrupkie pieczywo, bądź sałatkę z pomidorów. Umarłabym z głodu stosując taką dietę. Mniej nie znaczy lepiej.

Na początku powinien Pan obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinien Pan dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pan swojej diety zbyt mocno bo efekty będą właśnie odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach.

Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668