Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poprawa kondycji i zrzucenie wagi

Witam, ostatnio trochę przytyłam i postanowiłam zrzucić kilka kg, a przy okazji poprawić kondycję, gdyż za kilka tygodni będę żołnierzem. Nie mam konkretnej diety, licząc kalorie (średnio) zjadam 1000-1200 kcal dziennie, (jem wszystko, umiarkowanie ) a spalam około 2000-2500 kcal dziennie (bieganie, rower stacjonarny, pompki, brzuszki, w czym liczę tylko rower i bieganie). Chciałam zapytać czy taka dieta i spalanie jest odpowiednie, czy jednak może to odbić się negatywnie na moim zdrowiu?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam,

spalanie jest kwestią indywidualną ale przy Pani czynnej przemianie materii dieta jest zbyt niskokaloryczna i to m0że odbić sie na Pani zdrowiu i wadze.
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy