Czy przy karmieniu mogę stosować dietę tylko warzywno-owocową?

Karmie piersią córkę , ma 3 miesiące i zastanawiam się czy przy karmieniu mogę stosować dietę tylko warzywno-owocową na schudnięcie ? Czy nie wpłynie to na wytwarzanie pokarmu czy lepiej poczekać aż skończę karmić piersią ?

Witam serdecznie,
karmiąc piersią musi Pani pamiętać, że dbając o własną dietę dba Pani również o dietę dziecka. Zdecydowanie nie polecam diety owocowo- warzywnej zarówno przy karmienu piersią jak i po.
dieta ta nie dostarcza wszystkich skłądników odżywczych. Ponadto po tego typu dietach często występuje efekt jo-jo. . Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk