Ile schudnę na 10-dniowej diecie po 450-550 kcal?

Witam. Mam 163 cm wzrostu i waze 60 kg. Ile schudne na 10 dniowej diecie dziennie po 450-500 kcl,duzo wody oraz 2-4 km biegu (truchtu) ,10 mi ut cwiczen an talie,20 uda i brzuszki ? W diecie uwzglednilam kurczaka,kasze,warzywa,jogurt naturalny a wykluczylam pieczywo.

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, jednak jest to bardzo indywidualny proces więc nie jestem w stanie określić ile Pani schudnie. z pewnością Pani dieta jest zbyt niskokaloryczna i proszę jej nie wprowadzać w życie!! nie można rezygnować z pieczywa a spożywać chleb żytni razowy. nie można tez spożywać tak mało kalorii.
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk