Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwy jest aż tak szybki spadek wagi na diecie?

Witam zaczęłam diete 1200 kalorii 2 dni temu dziś z ciekawości weszłam na wagę i pokazała 1,5kg mniej czy to. Możliwe i dobre że tak. Szybko waga spada? Dodam. Że codziennie jeżdżę do pracy 15 km rowerem :-)
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Fakty o zdrowiu - Słabe wino też dobre

Witam,
waga na początku odchudzania może spadać dość szybko. Organizm się oczyszcza, spadają zatrzymane płyny metaboliczne. Tkanka tłuszczowa zaś tak szybko się nie spala. Nie mnij jednak dieta 1200kcal to bardzo mało!! Nie powinna Pani stosować tak niskokalorycznej diety szczególnie przy wysiłku fizycznym - 15km rower.
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy