Jak powrócić do starej wagi?
Witam,mam 18lata 172cm i ważę 83kg.Mam duży problem do powrotu wagi czyli 65kg(przytyłam przez tabletki).Stosowałam różne diety.Niestety nie schudłam ani grama wręcz przytyłam.uwielbiam warzywa i owoce nie jem smażonego, jem mało mięsa i pieczywa.przez 3 miesiące chodziłam na siłownie 4/3 dni w tygodniu spędzałam tam 3 godz.efekt był taki że schudłam ok 6 kg ,od jakiegoś miesiąca nie ćwiczę jem mało i tyje.robiłam badania hormonalne są dobre a na usg wyszło że tarczyca jest powiększona.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Witam,
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Należy zwiększyć kaloryczność Pani diety. Nawet jeśli Pani nie ćwiczy organizm ma swoje potrzeby energetyczne i zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy, składniki mineralne. Niedostarczanie ich, to silny stres dla organizmu. Tarczyca moim zdaniem wymaga dalszej diagnostyki, a tymczasem proszę nie bać się jedzenia i wprowadzić chociaż 4 posiłki dziennie.