Jak powrócić do starej wagi?

Witam,mam 18lata 172cm i ważę 83kg.Mam duży problem do powrotu wagi czyli 65kg(przytyłam przez tabletki).Stosowałam różne diety.Niestety nie schudłam ani grama wręcz przytyłam.uwielbiam warzywa i owoce nie jem smażonego, jem mało mięsa i pieczywa.przez 3 miesiące chodziłam na siłownie 4/3 dni w tygodniu spędzałam tam 3 godz.efekt był taki że schudłam ok 6 kg ,od jakiegoś miesiąca nie ćwiczę jem mało i tyje.robiłam badania hormonalne są dobre a na usg wyszło że tarczyca jest powiększona.

Witam,
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Należy zwiększyć kaloryczność Pani diety. Nawet jeśli Pani nie ćwiczy organizm ma swoje potrzeby energetyczne i zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy, składniki mineralne. Niedostarczanie ich, to silny stres dla organizmu. Tarczyca moim zdaniem wymaga dalszej diagnostyki, a tymczasem proszę nie bać się jedzenia i wprowadzić chociaż 4 posiłki dziennie.