Jak schudnąć z wagi 67 kilogramów?

Mam 27 lat, 160 cm, 67 kg. Chciałabym schudnąć ok5 kg. Ćwiczę 3 x w tyg na siłowni, plus rozpoczęłam ćwiczenia z mel b. Jem mało (nie czuję się głodna). Przykładowe menu: sniadanie - 1 kromka pieczywa typu pumpernikiel z twarogiem, wędliną itp lub mała miseczka płatków z mlekiem. II śniadanie - kromka chleba lub jabłko. Obiad - w zależności co gotuje mama -jednak jem na małym talerzyku. Kolacja przeważnie kanapka. Proszę o pomoc, mimo iż ćwiczę na siłowni 2 miesiące nie schudłam ani 1 kg.

Witam Panią,

Cieszę się że Pani ćwiczy i jest aktywna, jednak aby schudnąć należy zadbać o pełnowartościową dietę. Pani jada zdecydowanie za mało dlatego nie ma efektów. Wiem, że brzmi to trochę paradoksalnie ale mniej nie zawsze znaczy lepiej. Dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk