Czy jedzenie tylko płatków owsianych z kefirem, jogurtem, maślanką, świeżymi owocami i śliwkami może wpłynąć na schudniecie?

Czy jedzenie tylko płatków owsianych z kefirem, jogurtem, maślanką świeżymi owocami i śliwkami może wpłynąć na schudniecie , Jak na razie nie wedze efektu . Nic innego nie jem .

Dzień dobry,
Niestety nie jest to takie proste. Są to rzeczywiście produkty zdrowe, dodatkowo bogate w błonnik, który pobudza perystaltykę jelit. Jednak samo wprowadzenie takich śniadań nie przyniesie efektu, jeśli np. kolejne posiłki w ciągu dnia przekraczają Pani zapotrzebowanie kaloryczne. Proces redukcji masy ciała jest bardziej złożony i trzeba do niego podejść, bardziej kompleksowo, przeanalizować całodzienną dietęi i ocenić, co jeszcze można zmienić, by zaobserwować efekt.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Witam,
zdecydowanie odradzam tego typu działania. Doprowadzi Pani do nidoborów składników odżywczych i problemów zdrownych. Efekt jo-jo zapewne także się pojawi z czasem. Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk