Co może znaczyć takie przebieranie na wadze mimo diety?

Jestem na diecie 1500 kcal od 2 tyg. Mam 168 cm wzrostu i waze 73 kg. Pracuje fizycznie 8h dziennie, krokomierz codzien mierzy ok 15000 kroków. Nie jem słodyczy ani nie podjadam. Ćwicze codziennie po 20 minut w domu.kolacje jem o 18. Moje przykładowe snisdanie to 2 wafke ryzowe, 2 plastry szybki, salata, pomidor. Moj przykladowy obiad to 109 g maksronu pelnoziarnistego, 100 g kurczaka, kalafior w sosie z jogurtu naturalnego. Na kolacje jem zazwyczaj to co na sniadanie. Tyje! Waga nie dosc ze nie spada to jeszcze poszla w gore prawie o kg! Co jest ze mna nie tak ?

Dzień dobry

odpowiedź na Pani pytanie jest bardzo prosta - jada Pani za mało w stosunku do swego zapotrzebowania energetycznego. Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668