Czy mając Hashimoto i niedoczynność tarczycy można zażywać te produkty?

Czy mając Hashimoto i niedoczynność tarczycy można skusić się na Herbalife? Bardzo dużo ćwiczę unikam cukru jak ognia a moja waga stoi w miejscu. Dziewiec miesięcy temu urodziłam synka w ciąży miałam cukrzycę ,mam już 4 dzieci . Zanim zaszłam w ciążę to bardzo fajnie chudłam tylko ćwicząc intensywnie ,teraz nie umiem sobie z tym poradzić

Dzień dobry

szczerze nie polecam diety Herbalife. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta bazująca na podstawowych produktach spożywczych. Stosując dietę Herbalife niczego się Pani nie nauczy, nie wypracuje Pani zdrowych nawyków żywieniowych a przecież do końca życia nie będzie Pani na diecie z proszku. W odchudzaniu nie o to chodzi.

Poza tym przy hashimoto i niedoczynności tarczycy nie powinna Pani bardzo intensywnie ćwiczyć. Oczywiście jestem jak najbardziej za aktywnością fizyczną ale wszystko powinno być dostosowane do stanu zdrowia. Pisze Pani, że ćwiczy i nie jada cukru a mimo to waga stoi, a może dieta jest zbyt niskokaloryczna? Mniej nie znaczy lepiej. Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem. Przy problemach z tarczycą należy unikać produktów ograniczających wchłanianie jodu.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668