Dlaczego mimo niedoboru kalorycznego przytyłam?

Moja podstawowa przemiana materii wynosi ok. 1700. Przez ostatnie dwa miesiące jadłam 300 kcal dziennie. 30 kwietnia na wadze bylo 83.9kg. Przez następne 4 dni jadlam ok.1200kcal i teraz waga pokazuje 87kg. Czy już na dobre przytyłam te 3kg? Czy może to jakiś zastój wody czy coś tego typu, jesli tak to jak wrócić do 83.9kg? Proszę o jak najszybszą pomoc.

Dzień dobry

Jedząc jedynie 300 kcal dziennie wygłodziła Pani swój organizm i przeszedł on w stan oszczędzania. Nie możemy spożywać tak niewielkiej ilości kcal. To największy błąd przy odchudzaniu. Jak wróciła Pani o 1200kcal organizm zaczął robić zapasy, rezerwę. Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to zbilansowana i pełnowartościowa dieta na niewielkim deficycie kalorycznym a nie głodówka. Proszę jeść zdrowo i regularnie utrzymując deficyt a zacznie Pani chudnąć. nie jestem też pewna czy obliczyła Pani prawidłowo swoje zapotrzebowanie na kcal. 1700kcal w wieku 20 lat to trochę mało.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to chętnie pomogę w racjonalnym odchudzaniu. Układam indywidualne diety także przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Witam,

Proszę pamiętać, że 300 kcal dziennie to zdecydowanie za mało! Nie można jeść mniej niż wynosi podstawowa przemiana materii - czyli w Pani przypadku 1700 kcal (choć jeszcze raz bym to przeliczyła, bo nie jestem pewna czy to nie za niska PPM przy Pani masie ciała i wieku). Proszę pamiętać, że podstawowa przemiana materii to takie minimum, które musi Pani zapewnić organizmowi by mógł funkcjonować. Nabyte kilogramy to po prostu efekt jo-jo - czyli skutek zbyt niskoenergetycznej diety. Najpierw powinna Pani obliczyć swoją całkowitą przemianę materii, następnie założyć odpowiedni deficyt energetyczny (nie schodząc poniżej podstawowej przemiany materii). Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana pod kątem wszystkich składników odżywczych. Stosowanie głodówek może tylko negatywnie wpłynąć na Pani stan zdrowia i spowodować niedobory pokarmowe w organizmie. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy w ułożeniu skutecznej diety redukcyjnej, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Joanna Sosnal

www.prostoizdrowo.pl

prostoizdrowodiet@gmail.com

Fb: prosto i zdrowo - dietetyk kliniczny

Instagram: @prostoizdrowo