Badanie cholesterolu przy diecie paleo

Dieta paleo - czy warto się decydować? Czy smalec, olej kokosowy, karkówka i jajka w dużych ilościach są zdrowe? Czy na takiej diecie można schudnąć i czy faktycznie cholesterol jest naszym sprzymierzeńcem?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Moim zdaniem w produktach które Pani wymieniła jest zbyt dużo tłuszczu. Człowiek w dawnych czasach nie miał dostępu do dużej ilości tłuszczu - wprost przeciwnie upolowane mięso było chudą dziczyzną ( nie smalcem i przerosniętą karkówką) reszta pochodziła ze zbieractwa:
jagody, grzyby, nasiona, orzechy, ryby. Cholesterol jest dopuszczalny w dietach w okreslonych ilosciach, jest niezbędny do funkcjonowania organizmu ale człowiek wytwarza go w sposób endogenny.

Skuteczną dietą Paleo wyobrażam sobie wyjazd np. do Puszczy Knyszyńskiej i jemy to co znajdziemy lub upolujemy własnymi rękami - kolejne pogonie za zającami skutecznie pozbawią nas tłuszczyku.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Odradzam tego typu diet. Najlepsze efekty daje zdrowa i pełnowartościowa dieta oraz aktywność fizyczna. Nie eksperymentuje Pani z dietami z internetu. Często w pierwszej fazie trwania działają ale kończą się fatalnie - efektem jo-jo, problemami zdrowotnymi itp. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk