Zawartość tłuszczów w diecie

jak przy 800 kcal zjem 42g tłuszczów to dużo czy mało?

Witam,

Zdecydowanie za mało to Pani zjada ogółem. Dieta 800kcal to głodówka!! Proszę jak najszybciej zwiększyć podaż kalorii. Tak drastyczne diety to najgorsze co możemy zrobić odchudzając się. Kończą się one efektem jo-jo, wyniszczeniem wygłodzeniem organizmu. Długotrwałe głodówki mogą zaburzyć układ hormonalny, prowadzą do utraty miesiączki, problemów a krążeniem i niosą za sobą wile wiele innych powikłań.
Lepiej wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowo oraz aktywność fizyczną i z pewnością Pani schudnie a do tego bezpiecznie i bez komplikacji.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dieta powinna być zdecydowanie z większą zawartością kalorii, przy tak małej wartości zwalnia Pani przemianę materii, osłabia organizm. Jeśli planuje Pani dietę odchudzająca to warto to zrobić w zdrowy i bezpieczny sposób, z odpowiednia ilością białek, tłuszczy i węglowodanów, tak, aby efekt był trwały. Przy małej kaloryczności efekt jo-jo po zakończeniu diety jest prawie, że gwarantowany. Zapraszam na konsultacje www.dietetykwkrakowie.pl

Mam zdecydowanie zbyt mało informacji nt. Pani, jednak przy bezpiecznej diecie odchudzającej 1500 kcal powinna Pani spożywać ok. 50 g tłuszczów, 186 g węglowodanów i 72 g białka.

Powtórzę też to co już padło - 800 kcal to zdecydowanie głodówka nie prowadząca do niczego dobrego a niosąca ogromne ryzyko wyniszczenia organizmu i efektu jojo, którego Pani zapewne chce uniknąć...

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Centrum Dietetyczne Prolinea