Stabilizacja wagi po diecie odchudzającej

Jak utrzymać wagę po diecie?Jakieś 6 tygodni temu przeszłam na dietę 1000 kcal . Ważyłam wtedy 58 kg przy wzroście 164 . Rzadko wykonywałam jakieś Ćwiczenia przy tak malej podaży kalorycznej ale nie mogłam sie powstrzymać od biegania przynajmniej dwa razy w tygodniu (taki nawyk :) . Efekt był zadawalający, schudłam do 49,5 kg , wiec postanowiłam przejść w etap stabilizacji . Zwiększam na tydzień jakies 50-100 kcal jednak waga rośnie . Nie bylo to dla mnie niepokojące na poczatku co to jest te

Witam Panią,

Zacznę od tego, że popełniła Pani wielki błąd stosując tak niskokaloryczną dietę. Wyniszczyła Pani swój organizm i teraz może być problem. Wygłodzony organizm zacznie nadrabiać niedobory, straty i może Pani tyć- tzw efekt jo-jo. Dobrze jednak Pani postępuje zwiększając stopniowo kaloryczność diety. Proszę oczywiście nie sięgać od razu po produkty tłuste czy bogate w węglowodany proste. Najlepiej jeść małe porcje ale bardzo często aby przyspieszyć przemianę materii, która zwolniła w czasie drastycznej diety. Przy stabilizacji może też Pani zwiększyć aktywność fizyczną co również przyczyni się do przyspieszenia metabolizmu. Proszę jeść regularnie 5posiłków dziennie a ostatni posiłek starać się zjadać na około 3h przed snem. Nie zraża się Pani tym że waga nieco wzrasta a nadal kontynuuje Pani stabilizację Z czasem wszystko wróci do normy ale proszę nigdy więcej nie stosować tego typu diety.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk