Jak dalej poprowadzić stabilizację, aby uniknąć efektu jojo?

Mam 163 cm wzrostu, ważę 59 kg i schudłam w ciagu 7 miesięcy 13 kg. Daje to tempo spadku ok 0,5 kg na tydzień. Jadłam 1400 kcal i ćwiczyłam 3-4 x w tygodniu po ok 45 minut ćwiczenia typu: jazda na rowerze stacjonarnym, pilates, ćwiczenia z Ewą Chodakowska. Teraz chciałabym zakończyć dietę. Od miesiąca jem 1600 kalorii. Jak dalej poprowadzić stabilizację, aby uniknąć efektu jojo? Czy jest to możliwe po takiej diecie? Nie eliminowałam żadnych składników. Jadłam wszystko w zdrowych zamiennikach.

Witam serdecznie,
jeżeli Pani dieta nie była zbyt rygorystyczna i tak jak Pani pisze nie rezygnowała Pani z wielu produktów a używała zdrowych zamienników, do tego spadki wagi nie były zbyt gwałtowne to nie powinno być efektu jo-jo o ile nie "rzuci się" Pani w tym momencjie na niezdrowe jedzenie.
Proszę bardzo powoli zwiększac kalorycznośc diety korzystając ze zdrowych produktów aż do momentu wyrównania jej z Pani czynnym zapotrzebowaniem energetycznym.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Nie napisała Pani wieku i czy po zakończeniu diety odchudzającego zamierza nadal ćwiczyć i z jaką intensywnością. Parametry te są niezbędne do ustalenia odpowiedniego kierunku. Proszę stopniowo zwiększać porcje zjadanych posiłków i kontrolować wagę. Oczywiście jadłospis powinien być komponowany w oparciu o zasady zdrowego odżywiania.

Zapraszam na konsultacje i pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/