Przyczyny efektu jojo

Co to efekt jo-jo? Jak można go zrobić?

Witam! Efekt jo-jo jest częstym wynikiem nieprawidłowego stosowania diety redukcyjnej. Rygorystyczne ograniczenia żywieniowe mogą prowadzić do wzmożonego apetytu oraz spożywania nadmiernej ilości pożywienia. Wszystko to skutkuje zwiększeniem masy ciała. Efektu jo-jo można uniknąć przez stosowanie zbilansowanej, zdrowej diety oraz stopniowe odchudzanie (ubytek masy ciała nie większy niż 1 kg/ tydzień). Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Bardzo zdziwiło mnie Pani pytanie. Efekt jo-jo jest negatywnym skutkiem odchudzania. Jeżeli stosujemy zbyt drastyczne lub nieodpowiednio zbilansowane diety to utracone kilogramy wracają z nawiązką to właśnie jest efekt jo-jo. Pyta Pani ,,jak go zrobić'' i to chyba nie wymaga już w tym momencie komentarza. Najlepiej wyszukac i internecie hasła efekt jo-jo i przeczytać wyjaśnienie, wtedy dowie się Pani dlaczego zaskoczył mnie to pytanie:)

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk