Jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo w wieku 21 lat?

Mam o 15kg za dużo mam 162 i aktualnie waze 77kg dramat:-[ jak skutecznie i bez efektu jo jo usunąć te zbedne kg nie jadam slodyczy jak i duzo sie ruszam ale mam maly apetyt i nie jestem nauczona jesc 5razy pomocy

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

To bardzo szerokie pytanie - najlepeij Pani zrobi udając się na konsultację dietetyczną w swoim mieście. Dietetyk ustali dla Pani dietę i poprowadzi przez kolejne etapy.

Kamila Ziemann Dietetyka

Trzeba dokładnie przeanalizować Pani profil oraz przeprowadzić analizę składu ciała i wywiad dietetyczny. Dopiero wtedy można coś więcej powiedzieć. 5 zdrowych i zbilansowanych posiłków w trakcie diety do odpowiednia ilość. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam! Oprócz zwiększonej aktywności fizycznej potrzebna jest zmiana nawyków żywieniowych. Najlepiej wybrać się do specjalisty, który pomoże określić błędy żywieniowe oraz ustali odpowiedni plan diety. Po więcej porad dietetyka zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycjaa Sankowska

Witam serdecznie,

Odchudzanie zdrowe, bez efektu jojo możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywności fizycznej, która daje 30%.
Najlepiej udać się do dietetyka, który po szczegółowym wywiadzie oraz odpowiednich pomiarach Pani ciała ułoży indywidualny jadłospis dostosowany do Pani potrzeb i stylu życia.
Nie mniej jednak należy dbać o regularność posiłków. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Aby poprawić wygląd sylwetki powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk