Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Dzień dobry Piszę do pani z prośbą o poradę jak schudnąć skutecznie bez efektu jo-jo. Mam 20 lat, 161 cm wzrostu i ważę 70 kg :/ Jest to dla mnie zbyt duża waga. Chciała bym schudnąć ok. 15 kg. Najbardziej tyje w biodrach i udach. Na co dzień prowadze słobo aktywny tryb życia. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Na początek trzeba zmienić tryb z mało aktywnego na aktywny. Ćwiczenia fizyczne i ruch w raz z dobrze zbilansowaną dietą potrafią zdziałać cuda. Należy pamiętać o śniadaniu (do 2 godz. po przebudzeniu) i kolacja najpóźniej na dwie godziny przed snem. Ponadto nie należy dopuszczać do ataków "wilczego głodu" dlatego też powinna Pani zjadać 4-5 posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Należy także zamienić tłuste mięso na chude, mąki jasne i produkty z niej na te z pełnego ziarna. Smażenie najlepiej zastąpić pieczeniem, gotowaniem lub duszeniem. I dużo płynów, nie tylko woda mineralna, ale także herbata ziołowa, zielona, soki owocowe. To jedynie ogólne zalecenia. W celu szczegółowej diety dostosowanej do Pani proszę o kontakt: marta@zdrowozjesz.pl

Mgr inĹź. Marta Ĺcibisz

Witam,

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zbilansowanej diety dopasowanej pod względem kaloryczności do Pani no i wdrożyć troszkę ruchu:)

Jeżeli potrzebuje Pani jadłospis zapraszam:)

Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska