Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się odchudzić bez efektu jojo?

Witam. Co mogę zrobić żeby schudnąć. Mam 20 lat 165 i 76 kg źle czuję się w swojej wadzę ale nie chcę aby to była szybka i drastyczna zmiana i aby nie uzyskać efektu jojo. Pracuję w sklepie staram się być w ruchu choć nie zawsze mi się to udaję.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Witam, najlepsze efekty uzyskuje się stosując zdrową zbilansowaną i różnorodną dietę o kaloryczności i zawartości składników pokarmowych dostosowanych indywidualnie do osoby. Do tego 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia rozłożonych równomiernie. Jest to bardzo ważny element tracenia na wadze. Niestety domyślam się, że w Pani przypadku będzie to trudne do realizacji zważywszy na charakter pracy. Ilośc płynów wypijanych w ciągu dnia powinna wynosić ok. 1,5-2 litry dziennie (w tym zupy również). Właściwe nawodnienie jest ważnym czynnikiem odchudzania. Niedobór płynów prowadzi do gromadzenia wody w organizmie na zapas. To samo dotyczy nieregularnych i rzadko spożywanych posiłków. Tu następuje gromadzenie tkanki tłuszczowej na zapas.

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Witam Panią,

W celu uniknięcia efektu jo-jo należy zastosować zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Jadłospis powinien być dobrany indywidualnie i uwzględniać pani zapotrzebowanie energetyczne. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innej diety. Najlepiej udać sie do dietetyka, który wykona pomiary składu ciała, przeprowadzi wywiad żywieniowy i zdrowotny po czym ustali dietę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy