Jak wygrać z efektem jojo przy odchudzaniu?

mam problem nie moge schudnac choc bardzo sie staram sie a tluszcz nie znika prosze o jakies cwiczenia poniewaz stosowalam diete i mam teraz efekt jojo.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do dietetyka. Odpowiednio ustalona dieta zapobiegnie efektowi jojo.

Prawdopodobnie potrzebuje Pani połączyć aktywność fizyczną z odpowiednio dobraną dietą, co razem pozwoli na uzyskanie trwałych efektów. Sugerowałabym wizytę u specjalisty, który pomoże dobrać najlepszy dla Pani sposób postępowania. Proszę także pamiętać, że im bardziej restrykcyjną dietę Pani zastosuje tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. Diety bezpieczne z tego punktu widzenia to takie, które nie dają szybkiej utraty masy (np. około 1 kg miesięcznie), ale za to mniej ingerują w metabolizm, co sprzyja efektom trwałym. Życzę powodzenia.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska