Zdrowe odchudzanie na stałe bez efektu jojo

wiek 40 lat masa ciała 77,7 kg wzrost 155 cm wymiary w cm;) przedramię 26 "biceps" 31 biust 115 pod biustem 88 pas 105 biodra 111 udo 59 łydka 39 W domu mam skakankę, hula hop, kije do chodzenia, rower planuję kupić do kwietnia. Lubię aktywność w terenie. Nigdy nie robiłam pompek i nie podciągnęłam się na drążku. Nie lubię klasycznych ćwiczeń na brzuch. Nie umiem oddychać podczas wysiłku. Nie lubię gier zespołowych, wolę ćwiczyć sama.Cele: Schudnąć zdrowo i na stałe bez efektu jojo do masy 55-60

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę udać się do dietetyka aby ułożyć indywidualną dietę .
Po dokładnym wywiadzie dietetyk wskaże błędy żywieniowe i dobierze odpowiednią kaloryczność do zakładanego przez Panią celu.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Aby trwale i zdrowo schudnąć należy wprowadzić na stałe odpowiednie nawyki żywieniowe. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Z rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Zdecydowanie tylko indywidualnie dobrana dieta po konsultacji u dietetyka, oparta na podstawie wywiadu chorobowo-żywieniowego. Efektem będzie wskazanie błędów żywieniowych i ustalenie zdrowego sposobu odżywiania.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska