Co powinnam jeść, żeby przytyć?

Co jeść by przytyć? mam 18 lat , mam 161 wzrostu i ważę 48,4 kg . w kalkulatorze pokazuje mi , że jestem na pograniczu niedożywienia. Nie wiem jak się to dzieja bo jem dużo słodyczy i raz na miesiąc zdarzy się też mcdonalds. na śniadania często jadam tosty , a z obiadami i kolacją jest różnie. jak przytyć chociaż z 3 , 4 kilo.
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Witam, aby Twoja waga wzrosła musisz spożywać więcej kalorii w stosunku do ilości jaką Twój organizm potrzebuje na codzienne czynności. Przy umiarkowanej aktywności fizycznej Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2000kcal, natomiast jeśli Twoja aktywność fizyczna jest duża to już 2400kcal. Podane przez Ciebie informacje na temat tego co jesz w ciągu dnia są niewystarczające aby ocenić czy ilość jest wystarczająca. Nawet w Twoim przypadku nie polecam spożywania słodyczy w nadmiarze. Powinnaś w ciągu dnia jeść 5 pełnowartościowych posiłków. Najlepiej skonsultuj się z dietetykiem który przygotuje dla Ciebie odpowiednio zbilansowany jadłospis. Pozdrawiam serdecznie