Zapotrzebowanie kaloryczne 12-latki

Witam. Ile kalorii dziennie powinna zjadać 12 letnia dziewczynka o wadze 52 kg i wzroście 156 cm? Dziennie jem około 1000 kalorii. Wiem, że to za mało, ale nie umiem ułożyć sobie zdrowej diety. Jem 4 razy dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja), ale niestety bardzo małe porcje, bo strasznie szybko się najadam, chociaż lubię jeść. Nie wiem co robić, aby więcej jeść. Nie jem też słodyczy, bo niezbyt je lubię. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoje zapotrzebowanie energetyczne zależne jest też od aktywności fizycznej - przy umiarkowanej aktywności mieści się w granicach 2000kcal, a więc aż o połowę więcej niż przeciętnie spożywasz.
Staraj się spożywać takie potrawy które lubisz najbardziej, aby móc zwiększyć ich objętość. Ponadto proponuję pomiędzy posiłkami głównymi podjadać owoce, suszone owoce, orzechy, migdały, pestki nasion itp. - to zwiększy apetyt i pomoże dostarczyć więcej kalorii ze zdrowych i gęstych odżywczo produktów.

Witam, Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne to około 1800 kcal (jeśli Twoja aktywność fizyczna jest niska – jeśli ogranicza się tylko do lekcji wychowania fizycznego w szkole). Natomiast Twoja obecna masa ciała wskazuje na górną granicę normy, dlatego powinnaś nieco uważać na to co i kiedy jesz. Zapoznaj się z zasadami prawidłowego żywienia i zastosuj je http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Do tego zwiększ nieco swoją kaloryczność diety, ale o zdrowe produkty – dodaj 1 posiłek w postaci np. owoców, orzechów czy jogurtu naturalnego z płatkami owsianymi i owocami. Jedz nieco większe porcje posiłków – dobrym pomysłem są koktajle mleczno-owocowe do których możesz wrzucić nasionka i orzechy. Pozdrawiam.